Kızkalesi Parkuru Takım 33K

Kayıt Ol KML Dosyasını İndir GPX Dosyasını İndir

Yarış Bilgileri

  • Takım ruhu ile yarışa başlayan koşucu; Kayacı Vadisinden start alarak 3 km sulu patikaları geçerek 650 m toprak zemin tırmanışı ile asfalt yol ayrımından 1. Km lik iniş sonrası 10. Km de bulunan kontrol noktasında bayrağı takım arkadaşına teslim eder. İlk koşucu toplam 720 m Rakım Kazanımı 99 m Rakım kaybı ile 10.6 km koşar.
  • Koşucu aldığı bayrak ile asfalt araç yolundan devam ederek patika yol ayrımından Kanlıdivane Antik Kentinde bulunan kontrol noktasına ulaşır. Kentin devamında bulunan Çanakçı Antik Mezar alanından zorlu patikaları geçerek Sebaste Antik Kentte bulunan kontrol noktasına ulaşarak bayrağı takım arkadaşına teslim eder. Koşucu bu parkurda 295 m rakım kazanımı 531 m Rakım Kaybı ile 16.9 km koşar.
  • Koşucu bayrağı 28. km de teslim alarak limon bahçeleri, tarihi kemerleri, tarihi kilise ve lahitlerin içinden geçerek Kızkalesi merkeze ulaşır. 100 m’lik Kızkalesi Sahil kumunda koşarak finish’e ulaşır. Koşucu 100m rakım kazanımı ile 6km koşar. (Yarış sonunda km 33’ü gösterdiğinde toplam rakım kazanımı 1130 m Rakım Kaybı 1132m olacaktır.)
  • Önemli Not: 3 kişilik takımlardan en az 1 koşucu kadın olmalıdır. Koşucular kontrol noktalarına organizasyon servisleri ile ulaştırılacaktır. Takımlardan 1 sporcunun yarışı bırakması tüm takımın yarıştan diskalifiye olması demektir.

Katılımcı Listesi

Bize Ulaşın